Надвірнянщина - ворота Карпат  |

  Сайт працює в тестовому режимі

  |  

   Версія для людей з вадами зору

Вітання голови районної ради з Днем Соборності України

21.01.2021

Шановні Краяни!

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності- об’єдналися Київ і Львів, Схід і Захід України. З того часу День Соборності України нам щороку нагадує, що сила нашої Батьківщини в єднанні, а дата 22 січня 1919 року стала символом консолідації нашого народу.
21 січня 1990 року патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності східних і західних земель України. Від Івано-Франківська до Стрия живий ланцюг прямував до Львова, звідти до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.
Сьогодення знову вимагає від нас бути єдиними навколо ідеалів свободи та єдності, боротися за національну гідність і дати відсіч російському окупанту, щоб повернути тимчасово окуповані території до рідного дому.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акта Злуки – це наш моральний обов’язок.
Тож шануймо їх пам’ять, працюймо для майбутнього нашої рідної України! Бо тільки в єдності і взаємній підтримці можемо стати щасливими і заможними громадянами України.
Бажаємо Вам незламного українського духу, гордості за рідну націю.
Зі святом всіх – з Днем Соборності України !

З повагою
Голова районної ради Олександр Кеніз
Депутати районної ради

Поширити

Last modified: 21.01.2021