Надвірнянщина - ворота Карпат  |

  Сайт працює в тестовому режимі

  |  

   Версія для людей з вадами зору

29 РОКІВ ТОМУ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ РЕФЕРЕНДУМ

01.12.2020

1 грудня 1991 рік. Донецьк, голосування на Всеукраїнському референдумі. Незалежність у Донецькій області підтримали 76,73 відсотка, Луганській — 80,65, у Криму — 67,50, Севастополі — 63,74 відсотка.

Бюлетень для голосування містив лише одне запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Там же було наведено текст Акта, ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року.

Це справді був день піднесення та справдження надій. 1 грудня 1991 року 90,92% виборців дали ствердну відповідь на питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, в Севастополі – 57,07%, в Донецькій, Луганській, Одеській і Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більше 95% громадян.

Втретє за 350 років нашої героїчної і трагічної історії – від Визвольної війни середини XVII століття – Україна отримала самостійність. Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тієї юридичну силу, яка дозволила констатувати: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна.

Тож 1 грудня 1991 року фактично перестала існувати Українська Радянська Соціалістична Республіка і на геополітичній мапі з’явилася нова держава — Україна, яку вже протягом грудня визнали понад 40 держав.

Одночасно з референдумом 1 грудня відбулися і перші в історії нової незалежної держави вибори Президента України, на яких главою держави було обрано Леоніда Кравчука (61,59 відсотка голосів).

Поширити

Last modified: 01.12.2020