Негода все ніяк не покидає Прикарпаття. Від довготривалих дощів постраждали практично всі райони області включно з містом Івано-Франківськ. Не оминуло стихійне лихо й Надвірнянщину: затоплені дороги, домогосподарства та поля, пошкоджено мости в кількох населених пунктах, зокрема Зелена, Красна, підмито береги та дамбу в селі Назавизів.
Надвірнянські рятувальники працюють в посиленому режимі, надають допомогу в евакуації людей в місцях підтоплення домогосподарств.
Голова районної ради Іван Гурмак спільно з депутатом районної ради Андрієм Томином, Назавизівським сільським головою Василем Мацеликом та керівником апарату РДА Миколою Кравчуком оглянули місце руйнування дамби в селі Назавизів. В річці Бистриця- Надвірнянська через тривалі зливи значно піднявся рівень води, що спричинило руйнування дамби та берега зі сторони села.
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/Повінь-два.jpg)
Іван Гурмак звернувся до керівництва НГВУ щодо сприяння у вирішенні даної проблеми, а саме надання вантажного транспорту для перевезення негабариту та укріплення берегу річки Бистриця-Надвірнянська в межах села Назавизів. А також до голови РДА Володимира Паська щодо виділення негабариту згідно меморандуму про співпрацю між районною державною адміністрацією та ПАТ ” Івано-Франківськцемент.”
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/Повінь-лист-НГВУ.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/Повінь-лист-Паську.jpg)
Очільник депутатського корпусу районної ради відзначив, що повені на Надвірнянщині щороку стають справжнім лихом для району: -«Так минулого року найбільш постраждали мешканці сіл Битків, Гвізд, Молодків, і також відновлювали два мости. Цього року негода вже нанесла збитки, і на разі намагаємось оперативно працювати над ліквідацією наслідків стихійного лиха. Першочергово укріплюємо береги в селі Назавизів, адже на разі даний населений пункт під загрозою затоплення. Критична ситуація залишається з мостом в селі Зелена, а також тривають рятувальні роботи в селищі Ланчин. Ми всі бачимо погіршення погодніх умов та їх наслідки. Тому будьмо особливо уважними.»
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/Повінь-1.jpg)
Закликаємо мешканців перш за все не покидати свої домівки без нагальної потреби, побачивши, що хтось потрапив у скрутне становище через негоду – телефонувати за номером «102» або повідомити про це, аварійні служби “101”. Про проблеми, які виникають на ділянках дороги просять повідомляти за телефоном (0342)549303
Last modified: 23.06.2020