Рятувальники підраховують збитки від сильних злив, які пронеслися Прикарпаттям, не оминула негода й Надвірнянщину: за даними рятувальників станом на 24 червня постраждало – 11 населених пунктів (м. Надвірна, с-ще Ланчин, с. Гаврилівка, с. Фитьків, с. Пасічна, с. Пнів, с. Білі Ослави, с. Красна, с. Лісна Тарновиця, с. Парище, с. Цуцилів); – 52 км пошкоджено берегів; – 554 домогосподарств (м. Надвірна, с-ще Ланчин, с. Гаврилівка, с. Фитьків, с. Зелена, с. Пасічна, с. Пнів, с. Білі Ослави, с. Заріччя, с. Красна, с. Лісна Тарновиця, с. Парище, с. Цуцилів); – 554 житлових будинків, – 176 присадибних ділянок; – 26 автомобільних мости пошкоджено; – 1 пішохідний міст (в с. Фитьків – рух через р. Бистриця_Надвірнянська тимчасово обмежений у зв’язку із значним підняттям рівня води). – проведено евакуацію – 53 осіб, з них 10 дітей.
Негода наробила біди на Надвірнянщині, серед найбільш постраждалих населених пунктів – село Білі Слави. Тут зруйновано мости та розмито дороги, подекуди вода утворила озера посеред вулиць, також затоплено помешкання людей.
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105894942_772493070163838_7179801411626604824_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/106454049_1139929629716308_8725858361357051673_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/106058565_293860478433083_4063972038024823959_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105516863_589828655253654_4467797644111745499_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105412426_869932083499325_4015737131554021137_n.jpg)
В селищі Ланчин відрізаними від селища залишаються близько 100 домогосподарств, де і досі засобом переправлення є рятувальний човен.
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/106323726_2744208285859303_3454086649434788323_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105400775_293428868698609_6964191940669607811_n.jpg)
Однією з найбільших проблем стало підмивання берегів (понад 50 км за даними рятувальників) зокрема в таких населених пунктах як Мирне, Назавизів, Фитьків, місто Надвірна та ін..
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105416071_740621336689137_4448819310022868291_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105896525_302208330816316_2941783277013828699_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/Повінь-3-1.jpg)
Голова районної ради Іван Гурмак особисто побував у найбільш постраждалих від стихійного лиха селах району.
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105979988_278689323333924_3914391610518439154_n.jpg)
«При можливості спільно з депутатами всіх рівнів та громадою працюємо над усуненням наслідків стихії, в інших випадках необхідно чекати падіння рівня води. На сьогодні є велика необхідність укріплення берегів та розчищення русел річок, будемо звертатися до відповідних служб щодо очищення річки Бистриця-Надвірнянська від так званих «острівців», які і стали основною причиною розлиття річки та підмивання берегів. Надважлива проблема це відновлення мостів, а їх пошкоджено аж 26 в районі. Сподіваємось на підтримку держави, бо масштаби стихійного лиха вже перевищують повінь 2008 року. На разі робимо все можливе в силах повноважень та можливостей району. Вкотре хочу подякувати рятувальникам, керівникам установ та підприємств, підприємцям та громаді, які долучаються до ліквідації наслідків стихії. » – відзначив Іван Гурмак.
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105542415_252345829398868_6233254355498073049_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/105491264_797184817769189_7742851524468070286_n.jpg)
![](http://msnad.if.ua/wp-content/uploads/2020/06/106097216_3200323353363585_7523858747509410931_n.jpg)
Варто зазначити, що 24 червня з робочим візитом на Прикарпатті побували прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр МВС Арсен Аваков, зокрема посадовці відвідали селище Ланчин.
Last modified: 25.06.2020