Надвірнянщина - ворота Карпат  |

  Сайт працює в тестовому режимі

  |  

   Версія для людей з вадами зору

На Надвірнянщині внаслідок повені зруйновано мости та затоплено домогосподарства

25.06.2020

Рятувальники підраховують збитки від сильних злив, які пронеслися Прикарпаттям, не оминула негода й Надвірнянщину: за даними рятувальників станом на 24 червня постраждало – 11 населених пунктів (м. Надвірна, с-ще Ланчин, с. Гаврилівка, с. Фитьків, с. Пасічна, с. Пнів, с. Білі Ослави, с. Красна, с. Лісна Тарновиця, с. Парище, с. Цуцилів); – 52 км пошкоджено берегів; – 554 домогосподарств (м. Надвірна, с-ще Ланчин, с. Гаврилівка, с. Фитьків, с. Зелена, с. Пасічна, с. Пнів, с. Білі Ослави, с. Заріччя, с. Красна, с. Лісна Тарновиця, с. Парище, с. Цуцилів); – 554 житлових будинків, – 176 присадибних ділянок; – 26 автомобільних мости пошкоджено; – 1 пішохідний міст (в с. Фитьків – рух через р. Бистриця_Надвірнянська тимчасово обмежений у зв’язку із значним підняттям рівня води). – проведено евакуацію – 53 осіб, з них 10 дітей.

Негода наробила біди на Надвірнянщині, серед найбільш постраждалих населених пунктів – село Білі Слави. Тут зруйновано мости та розмито дороги, подекуди вода утворила озера посеред вулиць, також затоплено помешкання людей.

В селищі Ланчин відрізаними від селища залишаються близько 100 домогосподарств, де і досі засобом переправлення є рятувальний човен.

Однією з найбільших проблем стало підмивання берегів (понад 50 км за даними рятувальників) зокрема в таких населених пунктах як Мирне, Назавизів, Фитьків, місто Надвірна та ін..

Голова районної ради Іван Гурмак особисто побував у найбільш постраждалих від стихійного лиха селах району.

«При можливості спільно з депутатами всіх рівнів та громадою працюємо над усуненням наслідків стихії, в інших випадках необхідно чекати падіння рівня води. На сьогодні є велика необхідність укріплення берегів та розчищення русел річок, будемо звертатися до відповідних служб щодо очищення річки Бистриця-Надвірнянська від так званих «острівців», які і стали основною причиною розлиття річки та підмивання берегів. Надважлива проблема це відновлення мостів, а їх пошкоджено аж 26 в районі. Сподіваємось на підтримку держави, бо масштаби стихійного лиха вже перевищують повінь 2008 року. На разі робимо все можливе в силах повноважень та можливостей району. Вкотре хочу подякувати рятувальникам, керівникам установ та підприємств, підприємцям та громаді, які долучаються до ліквідації наслідків стихії. » – відзначив Іван Гурмак.

Варто зазначити, що 24 червня з робочим візитом на Прикарпатті побували прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр МВС Арсен Аваков, зокрема посадовці відвідали селище Ланчин.

Поширити

Last modified: 25.06.2020